Knygos recenzija. “Vintažinis romanas“ (leidykla „Gimtasis žodis“)

 Knygos recenzija. “Vintažinis romanas“ (leidykla „Gimtasis žodis“)

 

„Vintažinis romanas“ – tai žavinga vintažinių rūbų parduotuvėlės istorija.  Šampano taurės skelbia „Miestelio vintažo“ atidarymą. Čia renkasi žurnalistas ir moterys, kurios nori prisiliesti prie žinomų dizainerių kurtų drabužių. Tos, kurios liūdi ir tos, kurios džiaugiasi gyvenimu. „Ieškau laimingos suknelės. Ji turi būti ryški ir linksma. (...) Kai užplūs liūdesys, aš tiesiog ją užsivilksiu. Arba pasikabinsiu ją ant sienos ir nuotaika pagerės vien pasižiūrėjus į ją“, - sako prislėgta klientė, pirkdama ryškią šilko suknelę, išsiuvinėtą kristalais.

 

„Suknutė –paltukas. Ją sukūrė Jacques'as Fath'as. Pažvelk į brokatą ir mažyčių palmių raštus, Kur tu šiandien galėtum rasti ką nors panašaus?“ (p. 43). „Vintažiniai rūbai“ – tarsi magija. Visų parduotuvėlės klienčių gyvenimai stebuklingai keičiasi į gera: pildosi slapčiausi troškimai, keičiasi mintys, tarytum savaime atsiranda išeitys iš kelbių situacijų. Vintažas padovanoja mažą stebuklą ir pačiai parduotuvėlės savininkei, kai vienoje iš baltos stručio odos delninukių  atranda atsakymą į visą gyvenimą trukusį (jos klientės) klausimą.

 

Parduotuvėlės savininkė Fibė gali papasakoti apie kiekvieną rūbą, jo stilių,  kūrėją ir kartais net apie tuos žmones, kuriems šie rūbai priklausė. Kiekvienas rūbas – ypatinga istorija: kaip kad  ponios Lidijos nėriniuotų apatinių kolekcija medaus mėnesiui, kurio taip niekada ir nebuvo. Arba mėlynojo paltuko istorija. Ji tokia sukrečianti ir  ypatinga. Ji  keičia žmonių gyvenimus.

O romanui pasibaigus – tikėtina – istorija tęsiasi. Mėlyno paltuko istorija „iškeliauja“  į teatrą, nugula į pjesę.

 

Ši knyga labai patiks tiems, kurie myli Provansą, sendaikčių turgelius ir vynuogynus, kuriuose bręsta meilės istorija. Ji patiks tiems, kurie nori pajusti Londono rūbų aukcionų atmosferą.  Ji nepaliks abejingų tų, kurie svajoja apie savo parduotuvėlę. Ji apdovanos emocijomis tas, kurios kažkada  turėjo sužadėtinį ar geriausią draugę. Gal net paskatins nusiųsti šią knygą jai dovanų... 

 

Ši knyga savo siužetu  primena garsųjų Joanne Harris romaną „Šokoladas“.

Tik šį kartą emocijos skleidžiasi ne ragaujant šokoladą, bet dėvint rūbus su paslaptimis.

 

„Vintažinis romanas“ - tai jau aštuntasis Isabel Wolff romanas.   Autorė daug metų dirbo reportere ir prodiusere radijo stotyje “BBC World Service”, todėl jos pasakojimo stilius lengvas, įtaigus, „nepaliedžiantis“ ir prikaustantis nuo pirmo puslapio. Autorė puikiai įsigilino į tikrai intriguojančią vintažo temą, pateikė daug unikalios informacijos, šaltinių, jeigu ši tema  sugundytų domėtis daugiau ir giliau. Ir ilgam nepaleistų.

 

p.s Vintažas išties yra magija. Gerdama kavą skaitau apie jauną merginą - Mildą Mitkutę, kuri įkūrė pasaulinio garso svetainę „Vinted.com“.  Išties vintažui abejingų nėra.

 

 

Vintažinį romaną (leidykla „Gimtasis žodis“) rekomenduoja  knygumainai.lt