Josepho Franko atsiminimai. Antra knyga

Josepho Franko atsiminimai. Antra knyga

Josepho Franko „Atsiminimai: Josephas Frankas. Antra knyga“. Pavijos, Vienos, Vilniaus universitetų patologijos ir specialiosios terapijos profesoriaus, aktyvaus mokslo, visuomenės ir kultūros veikėjo Jozefo Franko (17714 842) atsiminimai prasideda 1745 metais, kai gimė jo tėvas, taip pat garsus gydytojas, profesorius Johanas Pėteris Frankas, baigiasi 1840 metų pavasariu. Ištisą šimtmetį aprėpiantys atsiminimai pateikia daugybę įdomių asmeninio gyvenimo detalių ir vertingų žinių apie to meto Europos mediciną, švietimą, kultūrą, meną, kasdienį gyvenimą. Ši knyga papildo Jozefo Franko Atsiminimus apie Vilnių, pirmą kartą lietuvių kalba išleistus 2001 m. (pakartotinis leidimas – 2013 m.)

Miglų slėnio Fėjų pasakos

Miglų slėnio Fėjų pasakos

Vienintelė ir nepakartojama, nuotraukomis įliustruota pasakų knyga apie dideliame mieste gyvenančią šeimą, kuri gauna palikimą – didelį namą Miglų kaime. Šeima ten turės praleisti visą vasarą. Miesto žmonėms, pripratusiems prie prabangos ir patogumų, tai tampa tikru išbandymu. Nerimą kelia ir tai, kad šią vietą dažnai gaubia keista migla. Todėl mama dukrai Lėjai ir jos broliukui Nojui griežtai uždraudžia kelti koją už kiemo vartų. Tačiau vieną vakarą Lėja susipažįsta su paslaptingu gyvūnu, ir vaikams atsiskleidžia Miglų slėnio paslaptys.   

Moteris kate ir jaunas menulis

Moteris kate ir jaunas menulis

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas jaukiame Prancūzijos rojaus kampelyje, kokius paprastai matome kine? Kaip išgyventi „keturiasdešimtmetės moters egzistencinį ilgesį“ ir mokėti džiaugtis gyvenimu netgi tada, kai tikrai nebejuokinga? Kaip rasti atsarginį išėjimą atsidūrus lemtingame meilės trikampyje? Atsakymų į šiuos klausimus ieškanti žurnalistė Erika Umbrasaitė pristato antrąją autobiografinę knygą – „Moteris katė ir jaunas mėnulis“ – kurią išleido leidykla „Alma littera“. Tai dvi knygos vienoje. Tačiau joje, kaip teigia pati autorė, pirmu smuiku groja nebe liga, o „naujas nuotykių, iššūkių, praradimų, meilių ir aistrų, atradimų ir didelių netekčių kupinas moters gyvenimas, besisukantis tarp mažo prancūziško kaimelio, Paryžiaus, Vilniaus, Romos, Venecijos ir San Paulo“.

Gervės trimitas

Gervės trimitas

Perskaitę knygelę sužinosite, kodėl sraigė ant pečių savo namą nešiojas, kur dingo paparčio žiedai ir kas prisegė žvaigždes prie dangaus. Pasirodo, ne tik mes, žmonės, tarpusavy rungtyniaujam. Visa, kas kruta, mėgsta pasiginčyti: kuris protingiausias ir kantriausias, kieno kojos ilgiausios. O iš tiesų kiekvienas - didelis ir mažas - vienodai svarbus.

  

 

 

 

Tilda Kruopelytė. Draugai iš Erškėtrožių tako

Tilda Kruopelytė. Draugai iš Erškėtrožių tako

Kiekvieną dieną vis nauji nuotykiai, vis staigmenos, laukti ir nelaukti susitikimai. Tildai Kruopelytei ir bičiuliams nėra kada liūdėti: reikia pažadinti dieną su giesmininke liepsnele, reikia paskraidyti oro balionu ir įsikurti nakčiai švyturyje, reikia išvaduoti įkliuvusią Molę, aplankyti triušių olas ir išgelbėti kertamus medžius. Maža to, draugai turi sugauti vaiduoklį ir įminti keistą gamtos mįslę. Bet smagiausia visiems susibėgus pas Tildą šnekučiuotis gurkšnojant kvapnią arbatą ir kramsnojant gardžiuosius pelės pyragus…Užsukite į Erškėtrožių taką!

Džiunglės

Džiunglės

Amerikos literatūros klasiko Uptono Sinclairio romanas Džiunglės Jungtinėse Valstijose buvo ir yra labai svarbus bei reikšmingas, čia angliškas originalas perleidžiamas kone kasmet. 1975-aisiais Sinclairio biografas Leon Harris Sinclairį pavadino reikšmingiausiu rašytoju Jungtinių Valstijų istorijoje – jo Džiunglių paveiktas kongresas dar tais pačiais 1906 metais priėmė naują federalinį Švaraus maisto ir vaistų įstatymą – dėl šio romano amerikiečių stalus ėmė pasiekti higieniškesnė mėsa. Švenčiant romano šimtmetį 2006-aisiais, literatūrologas Anthony Arthur pirmąjį Džiunglių skyrių įvertino kaip vieną iš pačių geriausių amerikiečių literatūroje. Džiungles, kaip privalomą literatūrą, Amerikoje ir šiandien tebeskaito gimnazistai bei literatūros, istorijos, politologijos, verslo etikos studentai. Per ilgą gyvenimą Sinclairis parašė beveik 100 knygų, bet šiandien jis pirmiausia žinomas kaip jaunystės romano Džiunglės autorius.

 

Milžinas Mažylis

Milžinas Mažylis

Kotryna Zylė, daug pasiekusi grafikos dizainerė, šia knyga debiutuoja kaip vaikų rašytoja. Aprašydama ir iliustruodama pagrindinio personažo – milžino Kerniaus – kelionės nutikimus, autorė atskleidžia vaikams įspūdingą lietuvių mitologijos pasaulį ir susieja jį su legendinėmis Lietuvos vietomis.

"Šiuolaikiniams vaikams – bent jau mano tikrai – įdomūs yra ne tik kompiuteriai, bet ir sava istorija. Paskaičius maniškiams iškart atsirado ūpas ieškoti bendrumų su mano pasakotomis istorijomis, atpažinti tai, kas girdėta. Man pačiai atrodo svarbu rasti balansą tarp mūsų praeities, kilmės, ir dabartinio gyvenimo didmiestyje su patogiais automobiliais ir išmaniaisiais telefonais. Kad vaikai neaugtų „dabartistų“ dvasia, pasinėrę vien į laikinumo pajautos  ir vartojimo karuselę labai svarbu jiems perteikti jų krašto, o karų ir jų pačių gilią savastį. Kuri yra amžina kaip meilė ar žolynai. Paskaičius milžino istorijas namuose, vėliau būtų galima keliauti po knygoje minimas vietas. O nusivežus knygą ir paskaičius ją vėl prie ežero, kuris kažkada skraidė, istorijos poveikis vaikams būtų pasakiškas", -  portale Delfi rašo Liepa Rimkevičienė.

Knygos recenzija. “Vintažinis romanas“ (leidykla „Gimtasis žodis“)

 Knygos recenzija. “Vintažinis romanas“ (leidykla „Gimtasis žodis“)

 „Kokia keista jėga slypi drabužiuose“, - skaitau pirmąjį knygos sakinį. O su paskutiniuoju pagalvoju apie savo drabužinę. Ar ten yra rūbų, kurie susiję su kokiais nors ypatingais mano gyvenimo įvykiais, ar jie slepia kokias nors gražias istorijas, ar įdomu būtų juos kam nors palikti prisiminimui. Nori nenori pagalvoji, ar nors vienas drabužis gyvens ilgiau už tave ir jei taip, koks bus jo likimas, kas jį nešios, kodėl jį pasirinks?

Barbora Radvilaitė

Barbora Radvilaitė

„Barbora Radvilaitė“ – serijos „Mažųjų Lietuvos istorija“ edukacinė spalvinimo knyga – pristato Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovo Žygimanto Augusto ir vienos garsiausių Lietuvos moterų Barboros Radvilaitės meilės istoriją. Specialiai vaikams parašytame tekste – daug įdomybių ne tik apie Žygimanto Augusto ir jo žmonos gražiosios Barboros Radvilaitės gyvenimą, bet ir apie XVI a. LDK aukštuomenės kasdienybę.

Jerichas 1941 metais. Vilniaus Geto istorijos

Jerichas 1941 metais. Vilniaus Geto istorijos

Jerichas 1941 metais. Vilniaus geto istorijos – daugiasluoksnis Igorio Argamanteʼės romanas apie Vilniaus getą. Jis paremtas autoriaus biografiniais faktais, įvairių pasaulio bibliotekų archyvine medžiaga ir sava vaizduote. Pirmoje romano dalyje pasakojama apie vilniečio berniuko Igorio draugystę su bendraamžiu Čekijos žydu Hansiu, kuris su šeima rado prieglobstį Lietuvoje. Deja, neilgam… Į Vilnių netrukus įžygiuoja vokiečiai ir įkuria getą. Romanas ir skirtas šiam berniukui.  Romane į geto kasdienybę žvelgiama giedru vaiko žvilgsniu, todėl visi siaubingi įvykiai išgyvenami kitaip: smalsiai, naiviai, žaismingai.

 

Puslapiai
1 2