Suvirintojas – profesija, kurios pristatinėti tikrai nereikia. Tai yra labai reikalingas ir daugybėje pramonės sričių gyvybiškai būtinas darbas, kurį tinkamai atlikti gali tikrai ne kiekvienas. Tik įgudęs ir savo amatą išmanantis suvirintojas gali preciziškai ir tiksliai įvykdyti užduotį, neatlikti klaidų ir nepalikti spragų. Apie šią profesiją galima sužinoti ir įdomių faktų? Kokių? Ogi štai tokių!

1.   Pirmieji suvirinimo darbai atlikti dar bronzos amžiuje

Suvirinimo atsiradimą galima sieti su lydymo darbų atsiradimu. Iš tiesų tai suvirinimas ir yra lydymo rūšis arba bent jau galima taip išsireikšti, jeigu nesileisime į didelius techniškumus. Pirmasis suvirinimo darbas yra susijęs su auksinėmis dėžutėmis, kurios buvo pagamintos suvirinant du aukso gabaliukus. Tai buvo atlikta maždaug 2 tūkstančiai metų iki mūsų eros.

2.   Pirmasis pramoninis robotas buvo suvirintojas

Robotų esame matę visi. Nesvarbu ar tai dulkių siurblys robotas ar Arnoldo Švarcenegerio įkūnytas, visa naikinantis „Terminatorius“, robotų paskirtį dauguma įsivaizduoja labai įvairiai. Tačiau retas pagalvotų, kad tinkamiausias darbas automatizuotai mašinai – suvirinimas. Visgi būtent taip ir atsitiko, kai 1961 metais JAV automobilių pramonės milžinė General Motors paleido pirmąjį Unimate į darbą. Šis „robotas“ buvo motorizuota roboto ranka, kuri atliko vieną suvirinimo užduotį ir suvirindavo tam tikras variklio bloko detales. Robotas svėrė 2 tonas.

3.   Tai paklausi profesija

Nors neturime oficialių skaičių apie Lietuvą, galime spėti, kad mūsų šalyje dirba bent keli tūkstančiai suvirintojų. Laivų statyklose, gamyklose, statybos darbuose bei dar daugybėje sričių yra reikalingi žmonės, kurie išmano šį darbą. Jeigu netikite, galbūt jūsų nuomonę pakeis JAV ekonomistų prognozė, kad Jungtinėse Valstijose reikės maždaug 370 tūkstančių profesionalių suvirintojų iki 2026 metų.

4.   Suvirinti įmanoma ir po vandeniu

Galbūt teko matyti vaizdus iš povandeninių suvirinimo darbų? Turėtumėte žinoti, kad net povandeniniams mazgams reikalingi profilaktiški patikrinimai ar remonto darbai. Specialiai besitreniruojantys meistrai gali atlikti darbus tikrai giliai. Dabartinis hiperbarinio, angliškai vadinamo dry (sauso) suvirinimo rekordas yra 327,7 metro gylis. Wet, angliškai vadinamo šlapiu suvirinimo rekordas priklauso JAV laivyno vyrams, virinusiems didesniame nei 600m gylyje.

5.   Greičiausi suvirintojai dirba JAV

Nors visų šalių meistrai turi savų darbo niuansų ir įgūdžių, niekas nedirbo greičiau nei Jungtinių Amerikos Valstijų specialistai Antrojo pasaulinio karo metais. Rekordas tebesilaiko iki šių dienų. Laivą SS Robert E Peary jie pagamino per įspūdingai trumpą laiką – 111 valandų ir 27 minutes arba 4 su puse dienos. Laivo ilgis – 134,6m, aukštis – 17m.

6.   Suvirinimo reikia beveik pusei jūsų daiktų

Apsižiūrėkite savo namuose ir lauke. Maždaug 50 procentų visų mus supančių, žmogaus rankomis gamintų daiktų yra visiškai arba iš dalies pagaminti suvirinimo būdu. Pradedant telefonais, automobiliais, pastatais, baigiant metaliniais buities daiktais, traukiniais ar laivais. Tik suvirinimo dėka tvirtos, pavienės metalinės detalės gali tvirtai susijungti ir ilgai tarnauti.

Jeigu jus domina suvirinimas arba reikalinga suvirinimo įranga, ją galite įsigyti ir internetu. Pasižiūrėkite, kokie suvirinimo aparatai varle.lt internetinėje parduotuvėje turi geriausius atsiliepimus arba didžiausią nuolaidą ir nesunkiai įsigykite puikų, aukštos klasės įrenginį!